Peugeot 408 Allure Launch Edition Hybrid 145 Automaatti
Hintaerittely
| Kokonaishinta | 31 990,00 € |
| Autoverollinen hinta | 31 390,00 € |
| Autoveroton svh | 28 907,88 € |
| Arvioitu autovero | 2 482,12 € |
| Toimituskulut | 600,00 € |
| Lisävarusteet | 0,00 € |
| Vapaa autoetu | 695,00 €/kk |
| Käyttöetu | 515,00 €/kk |
Autovero ja kokonaishinta muuttuvat, jos autoyksilön CO2-arvo muuttuu.
Perustiedot
| Vuosimalli | 2026 |
| Mittarilukema | Ajamaton |
| Vetotapa | Etuveto |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Käyttövoima | Bensiini |
| Korimalli | Hatchback |
| Tehot | 107 kW / 146 hv |
| Päästöt | 114 g/km |
| Tavaratila | 536 L |
| Pituus | 4690 mm |
| Leveys | 1850 mm |
| Korkeus | 1485 mm |
| Kiihtyvyys 0-100km/h | 9.40 s |
Vakiovarusteet
- Kahdessa osassa 1/3:2/3 alas taitettava takaistuimen selkänoja
- Tavaratilan kuormansidontalenkit
- 12 V virran ulosotto edessä ja tavaratilassa
- Pack Vision
- Toimitusmaa Suomi
- Okenite White (valkoinen)
- Istuimien kangas-/keinonahkaverhoilu Tremezzo
- 17" kevytmetallivanne Silex
- Rengaspaineiden valvontajärjestelmä
- Avaimeton lukitus ja käynnistys
- Kaistavahti
- Automaattinen hätäjarrutus ja törmäysvaroitin
- Laajennettu liikennemerkkien tunnistus
- Kuljettajan vireystilan valvonta
- Aktiivinen vakionopeudensäädin ACC Stop&Go
- Nopeudenrajoitin
- Pysäköintitutka takana sekä Visio Park 1 -peruutuskamera
- ISOFIX-kiinnikkeet takaistuimen reunapaikoilla
- Tummennetut takaikkunat
- Sähköisesti säädettävät ja lämmitettävät ulkopeilit
- Automaattisesti himmentyvä sisäpeili
- Automaattinen ilmastointi
- LED-päiväajovalot
- Peugeot LED Technology-ajovalot
- Nahkaverhoiltu ohjauspyörä
- Lämmitettävä ohjauspyörä
- Takaistuimen kyynärnoja ja suksiluukku
- Kuljettajan AGR-istuin
- Kuljettajan istuimen ristiseläntuen säätö
- Kuljettajan istuimen korkeussäätö
- Etumatkustajan istuimen korkeussäätö
- Digitaalinen Peugeot i-Cockpit® -mittaristo
- Peugeot i-Connect -tietoviihdejärjestelmä 10" kosketusnäyttö
- 6 kaiutinta
- Ohjauspyörän korkeus- ja syvyyssäätö
- e-Toggle -vaihteenvalitsin
- Elektroninen ajonvakautusjärjestelmä (ESC)
- Sähkötoiminen seisontajarru
- Mäkilähtöavustin
Lisävarusteet
| Nimi | Ajoneuvoveroton | Ajoneuvoverollinen | |
|---|---|---|---|
| 790,00 € | 858,46 € | ||
| 1 470,00 € | 1 597,38 € | ||
| 890,00 € | 967,12 € | ||
| 690,00 € | 749,79 € | ||
| 690,00 € | 749,79 € | ||
| 690,00 € | 749,79 € |
Hintaerittely
| Kokonaishinta | 31 990,00 € |
| Autoverollinen hinta | 31 390,00 € |
| Autoveroton svh | 28 907,88 € |
| Arvioitu autovero | 2 482,12 € |
| Toimituskulut | 600,00 € |
| Lisävarusteet | 0,00 € |
| Vapaa autoetu | 695,00 €/kk |
| Käyttöetu | 515,00 €/kk |
Autovero ja kokonaishinta muuttuvat, jos autoyksilön CO2-arvo muuttuu.
Rahoitusarvio
Maksuerä €/kk
Toimistomaksu: 600€
Rahoituksen perustaminen: 299 €
Korko: 5,95 %
käsittelymaksu: 13,00 €/kk
Todellinen vuosikorko: %
Luottohinta yhteensä: €
Rahoituslaskurin arvot ovat suuntaa antavia. Rahoitus edellyttää hyväksytyn luottopäätöksen.
Vihdin Autotalo Oy
Aukioloajat
Arkisin 9-17, La 10-14
Myyjät
