Citroën e-C5 Aircross Plus 73 kWh 210 Automaatti
Hintaerittely
| Kokonaishinta | 43 590,00 € |
| Autoverollinen hinta | 42 990,00 € |
| Autoveroton svh | 42 990,00 € |
| Arvioitu autovero | 0,00 € |
| Toimituskulut | 600,00 € |
| Lisävarusteet | 0,00 € |
| Vapaa autoetu | 585,00 €/kk |
| Käyttöetu | 525,00 €/kk |
Autovero ja kokonaishinta muuttuvat, jos autoyksilön CO2-arvo muuttuu.
Perustiedot
| Vuosimalli | 2026 |
| Mittarilukema | Ajamaton |
| Vetotapa | Etuveto |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Korimalli | Maastoauto |
| Tehot | 157 kW / 214 hv |
| Tavaratila | 560 L |
| Pituus | 4650 mm |
| Leveys | 1870 mm |
| Korkeus | 1665 mm |
| Kokonaismassa | 2630 kg |
| Omamassa | 2184 kg |
| Kiihtyvyys 0-100km/h | 8.60 s |
Vakiovarusteet
- Full Led -ajovalot
- Sisätilojen tunnelmavalaistus
- Automaattiset kaukovalot
- Aktiivinen vakionopeudensäädin
- Aktiivinen kaistavahti
- Aktiivinen hätajarrutusjärjestelmä
- Nopeusrajoituliikennemerkkien tunnistin
- Kujettajan vireystilan valvonta kameralla
- Takasivulasien ja takalasin tummennus
- Automaattinen kaksialueilmastointi
- Digitaalinen mittaristo 10"
- Kevytmetallivanteet 19" Moondust
- Automaattisesti himmenevä sisätaustapeili
- Sähköisesti koria vasten taittuvat sivupeilit lämmityksellä
- Mediajärjestelmä 13" pystysuuntaisella kosketusnäytöllä, BlueTooth, Mirror Screen sisältää mm. Apple Car Play -järjestelmän sekä navigointi
- Istuinlämmittimet edessä
- Citroën Advanced Comfort -jousitus
- Sade- ja valoisuustunnistin
- Syvyys- ja korkeussäädettävä nahkakehäinen ohjauspyörä
- Keskikyynärnoja takana
- Sähkösäätöiset takasivulasit
- Sähkösäätöiset etusivulasit
- Pyörintänopeuteen perustuva rengaspaineentunnistin
- Sähkötoiminen seisontajarru
- ESP-ajovakaudenhallintajärjestelmä
- Lämmitettävä ohjauspyörä
- Tuulilasin lämmitys
- Tavaraverkko
- Peruutuskamera 180 astetta sekä pysäköintitutka edessä ja takana
- Takaistuimien selkänoja kallistusken säätö
- Lämpöpumppu
- Sisäinen latauslaite 11 kW kolmivaihe
- Tiepalvelu ja hätäpuhelujärjestelmä
- Mode3 -latausjohto
- Avaimeton lukitus ja käynnistys etäisyystunnistuksella
Lisävarusteet
| Nimi | Ajoneuvoveroton | Ajoneuvoverollinen | |
|---|---|---|---|
| 0,00 € | 0,00 € | ||
| 1 800,00 € | 1 800,00 € | ||
| 500,00 € | 500,00 € | ||
| 1 400,00 € | 1 400,00 € | ||
| 0,00 € | 0,00 € | ||
| 790,00 € | 790,00 € | ||
| 790,00 € | 790,00 € | ||
| 790,00 € | 790,00 € | ||
| 790,00 € | 790,00 € | ||
| 790,00 € | 790,00 € | ||
| 600,00 € | 600,00 € |
Hintaerittely
| Kokonaishinta | 43 590,00 € |
| Autoverollinen hinta | 42 990,00 € |
| Autoveroton svh | 42 990,00 € |
| Arvioitu autovero | 0,00 € |
| Toimituskulut | 600,00 € |
| Lisävarusteet | 0,00 € |
| Vapaa autoetu | 585,00 €/kk |
| Käyttöetu | 525,00 €/kk |
Autovero ja kokonaishinta muuttuvat, jos autoyksilön CO2-arvo muuttuu.
Rahoitusarvio
Maksuerä €/kk
Toimistomaksu: 600€
Rahoituksen perustaminen: 299 €
Korko: 5,95 %
käsittelymaksu: 13,00 €/kk
Todellinen vuosikorko: %
Luottohinta yhteensä: €
Rahoituslaskurin arvot ovat suuntaa antavia. Rahoitus edellyttää hyväksytyn luottopäätöksen.
Vihdin Autotalo Oy
Aukioloajat
Arkisin 9-17, La 10-14
Myyjät
