Peugeot 408 GT Hybrid 145 Automaatti
Hintaerittely
| Kokonaishinta | 39 989,94 € |
| Autoverollinen hinta | 39 389,94 € |
| Autoveroton svh | 36 269,84 € |
| Arvioitu autovero | 3 120,10 € |
| Toimituskulut | 600,00 € |
| Lisävarusteet | 0,00 € |
| Vapaa autoetu | 815,00 €/kk |
| Käyttöetu | 635,00 €/kk |
Autovero ja kokonaishinta muuttuvat, jos autoyksilön CO2-arvo muuttuu.
Perustiedot
| Vuosimalli | 2026 |
| Mittarilukema | Ajamaton |
| Vetotapa | Etuveto |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Käyttövoima | Bensiini |
| Korimalli | Hatchback |
| Tehot | 107 kW / 146 hv |
| Päästöt | 114 g/km |
| Tavaratila | 536 L |
| Pituus | 4690 mm |
| Leveys | 1850 mm |
| Korkeus | 1485 mm |
| Kiihtyvyys 0-100km/h | 9.40 s |
Vakiovarusteet
- Kahdessa osassa 1/3:2/3 alas taitettava takaistuimen selkänoja
- Tavaratilan kuormansidontalenkit
- 12 V virran ulosotto edessä ja tavaratilassa
- Alumiiniset poljinpinnat
- Toimitusmaa Suomi
- Okenite White (valkoinen)
- Istuimien alcantara-/kangas-/keinonahkaverhoilu Fraxx
- 19" kevytmetallivanne ADAKITE
- Rengaspaineiden valvontajärjestelmä
- Avaimeton lukitus ja käynnistys
- Sähkötoiminen takaluukku
- Kaistavahti
- Ajolinja-avustin
- Automaattinen hätäjarrutus ja törmäysvaroitin
- Laajennettu liikennemerkkien tunnistus
- Kuljettajan vireystilan valvonta
- Aktiivinen vakionopeudensäädin ACC Stop&Go
- Nopeudenrajoitin
- Pysäköintitutka edessä ja takana sekä Visio Park 1 -peruutuskamera
- ISOFIX-kiinnikkeet takaistuimen reunapaikoilla
- Tummennetut takaikkunat
- Sähköisesti säädettävät, lämmitettävät ja koria vasten taittuvat ulkopeilit
- Automaattisesti himmentyvä sisäpeili
- Automaattinen ilmastointi
- LED-päiväajovalot
- Peugeot Matrix LED Technology -ajovalot
- Nahkaverhoiltu ohjauspyörä GT-logolla
- Lämmitettävä ohjauspyörä
- Takaistuimen kyynärnoja ja suksiluukku
- Sähkösäätöinen kuljettajan AGR-istuin muistilla, etumatkustajan sähkösäätöinen istuin sekä etuistuimien hierontatoiminto
- Kuljettajan istuimen ristiseläntuen säätö
- Kuljettajan istuimen sähköinen korkeussäätö
- Etumatkustajan istuimen sähköinen korkeussäätö
- Digitaalinen Peugeot i-Cockpit® -mittaristo
- Audio- ja navigointijärjestelmä 10" kosketusnäyttö
- i-Toggle -räätälöitävät kosketusnäytön pikavalintapainikkeet
- 6 kaiutinta
- Säädettävä tunnelmavalaistus kojelaudassa ja etuovissa
- Ohjauspyörän korkeus- ja syvyyssäätö
- e-Toggle -vaihteenvalitsin
- Elektroninen ajonvakautusjärjestelmä (ESC)
- Sähkötoiminen seisontajarru
- Mäkilähtöavustin
Lisävarusteet
| Nimi | Ajoneuvoveroton | Ajoneuvoverollinen | |
|---|---|---|---|
| 1 190,00 € | 1 293,12 € | ||
| 1 470,00 € | 1 597,38 € | ||
| 150,00 € | 162,99 € | ||
| 990,00 € | 1 075,79 € | ||
| 1 420,00 € | 1 543,05 € | ||
| 890,00 € | 967,12 € | ||
| 690,00 € | 749,79 € | ||
| 690,00 € | 749,79 € | ||
| 690,00 € | 749,79 € |
Hintaerittely
| Kokonaishinta | 39 989,94 € |
| Autoverollinen hinta | 39 389,94 € |
| Autoveroton svh | 36 269,84 € |
| Arvioitu autovero | 3 120,10 € |
| Toimituskulut | 600,00 € |
| Lisävarusteet | 0,00 € |
| Vapaa autoetu | 815,00 €/kk |
| Käyttöetu | 635,00 €/kk |
Autovero ja kokonaishinta muuttuvat, jos autoyksilön CO2-arvo muuttuu.
Rahoitusarvio
Maksuerä €/kk
Toimistomaksu: 600€
Rahoituksen perustaminen: 299 €
Korko: 5,95 %
käsittelymaksu: 13,00 €/kk
Todellinen vuosikorko: %
Luottohinta yhteensä: €
Rahoituslaskurin arvot ovat suuntaa antavia. Rahoitus edellyttää hyväksytyn luottopäätöksen.
Vihdin Autotalo Oy
Aukioloajat
Arkisin 9-17, La 10-14
Myyjät
